Мої враження від «STARt»

22.08.2017

На фото: автор статті - доктор економічних наук, професор НУВГП Галина Юріївна Міщук

 

Якщо чітко бачиш перед собою мету, то немає нічого неможливого.

Розпочавши заняття у жовтні минулого року з групою старшокласників я не була впевнена, що зможу за рік поновити і поповнити власні знання настільки, щоб успішно скласти один з найавторитетніших іспитів з англійської мови у світі – IELTS.

Добре пам’ятаю, як я жалілася викладачам: «Є в мене передчуття, що я не зможу пройти Listening…». Але навчальна програма складено настільки продумано, а викладачі так відповідально ставилися до своїх учнів, що у мене просто не було шансів не скласти іспит. Разом з учнями я, доросла людина, без всяких «поблажок» писала диктанти і повторювала ідіоми, готувала домашні завдання, і коли щось не встигала, чула безапеляційне: «No sorries, no excuses!» При цьому кожен урок проходив в настільки позитивній атмосфері, що і відвідувати їх було в радість.

Великою перевагою навчання було також і те, що готували нас до іспиту  викладачі, які самі добре знають його структуру і всі вимоги, аж до підготовки на останньому етапі за допомогою справжніх форм документів Британської Ради, які використовуються на іспиті. Це дуже допомогло не розгубитися під час іспиту і працювати без найменших втрат часу і емоційних зривів від величезного обсягу інформації, яку треба швидко опрацювати за якихось три години письмової частини іспиту. Тільки подумайте: не менше 150 слів опису графіка та не менше 250 слів есе всього за одну годину нелегко написати навіть українською мовою. А англійською, з використанням академічної лексики та складних граматичних конструкцій, коли перед тобою світиться електронне табло із зворотнім відліком часу!

Словом, я впевнена, що без підготовки, яку я пройшла в «STARt», я не змогла б подолати цей важливий для мене рубіж. Адже це не лише відповідь на формальні вимоги до здобуття вчених звань, які так важливі сьогодні для моїх колег-науковців.

Англійська мова – це необхідний викладачеві інструмент спілкування із зарубіжними колегами, популяризації своїх ідей у світовій спільноті, шанс на визнання та підтримку однодумців у своїй сфері, який значно розширює можливості власного розвитку та пошуку нових перспективних та престижних видів діяльності. Особливо це стосується доступності грантових програм, вибору закордонних партнерів для спільних досліджень та обміну академічним досвідом.

Вчитися ніколи не пізно, а наполегливість завжди дасть свої результати, за останній рік я в цьому переконалась, отримавши гарний STARt для реалізації своїх професійних амбіцій!

  • Поділитись

Зареєструватися на on-line зустріч